Jūsų naršyklė () yra pasenusi. Šioje naršyklėje yra gerai žinomų saugumo spragų, tai pat naršyklė negali atvaizduoti taisyklingai, šioje ar kitoje svetainėje, ęsančio turinio. Atnaujinkite savo naršyklę dabar!
X

Šveicarijos dovana - Arklių balzamai

2013/09/30

Šveicarijos dovana - Arklių balzamaiPažintis su Herbamedicus Arklių balzamais įvyko kalnuotoje Šveicarijoje prieš keletą metų, kai su šeima ir draugais išsiruošėme pakeliauti po Alpes. Nors visi esame neblogos fizinės formos, ganėtinai patyrę keliautojai, bet kalnai, o ypač Alpės, visuomet pateikia staigmenų. Deja, bet ne visada tos staigmenos būna malonios. Taip nutiko ir man, kai antrą buvimo Alpėse dieną nikstelėjau čiurną. Nors trauma neatrodė labai rimta, bet vis viena susinervinau. Nenorėjau net galvoti apie tai, kad mano iškyla baigėsi. Laimei, kompanijoje turėjome sportuojantį gydytoją Vytą, kuris po trumpos apžiūros atsainiai mestelėjo:

– Nieko baisaus, Asta, iki rytdienos tave „suremontuosiu“.

Taip taręs jis iš kuprinės išėmė gražų žolynais dekoruotą indelį.

– Kas čia? – pasidomėjau.

– Augalinis šaldantis arklių balzamas, – ramiai atsakė Vytas, nuimdamas dangtelį.

– Arklių??? Tu nori mane gydyti veterinariniu tepalu arkliams?! – pasibaisėjau.

Vytas nuoširdžiai nusikvatojo.

– Šis balzamas yra skirtas žmonėms, nebijok. Be to, jis sukurtas remiantis tradiciniu Pferdebalsam receptu. Arkliai pavadinime figūruoja todėl, kad jame yra kaštonų ekstrakto, o kaštonas angliškai yra Horse chestnut, suprask: arklių riešutas. Va, ir „prilipo“ tie arkliai... Šimtmečiais šį gydomųjų žolelių pagrindu sukurtą balzamą naudojo šveicarai, vokiečiai ir austrai. Kažkaip simboliška, kad Šveicarijoje susipažinsi su vietine produkcija, – šypsodamasis porino Vytas.

Balzamas kvepėjo šaltmėtėmis ir kamparu. Iškart pajutau šaldantį jo poveikį. Pasidomėjau, kas įeina į balzamo sudėtį.

– Ilgai pasakoti, – atitarė Vytas, – bet laiko iki rytdienos turime, tad klausykis.

Sužinojau, kad esama ne vien šaldančio balzamo, bet ir šildančio. Juo Vytas tepasi kojų raumenis prieš žygį, o po žygio naudoja šaldantį – kojų „sunkumui“ nuimti. Abiejų balzamų sudėty yra net 25 natūralūs komponentai – vaistažolių ekstraktai ar natūralios kilmės veikliosios medžiagos.

– Apibendrinant galima pasakyti, kad arklių balzamai veikia keletu pagrindinių krypčių: mažina skausmą ir uždegimą, gerina vietinę kraujotaką ir veikia antiseptiškai, – aiškino Vytas.

– Minėjai, kad į sudėtį įeina natūralūs komponentai.

– Taip, ir jie parinkti taip, kad harmoningai veiktų mano jau išvardintomis kryptimis. Sudėtyje esama ir kiekvienam žmogui žinomų augalų, tokių kaip: kaštonų, kadagių, ramunėlių, medetkų, pipirmėčių,  viržių, raudonųjų pipirų, ir specialistams geriau žinomos „egzotikos“: vaistinių taukių, kalninių arnikų, vaistinių dirvuolių, ageratinų, baikalinių kalpokių, dviskiaučių ginkmedžių...

Klausiausi ir stebėjausi, kaip įmanoma tiek augalų prisiminti.

– Nesistebėk, Asta, – lyg skaitydamas mano mintis ištarė Vytas, – mano močiutė buvo žiniuonė. Todėl nuo vaikystės pasitikiu gydomąja augalų galia ir stengiuosi pasinaudoti natūraliomis priemonėmis. Ne išimtis ir Arklių balzamas, ypač šitas – šveicariškas, kurį gamina Herbamedicus. Turiu po indelį šildančio bei šaldančio ir kalnuose jaučiuosi visiškai ramus, nes jie tinka, esant patempimams, sumušimams, persitempimui, smulkioms traumoms ir net venų varikozei. O kaip malonu vakare po sunkios dienos pasitepti šildančiu balzamu ir juste justi kaip šiluma pasklinda po visą kūną.

Vyto pažadas liko ištesėtas. Ryte nejutau skausmo čiurnoje. Galėjome tęsti iškylas į Alpes, iš kurių tąkart parsivežiau ne vien gražių prisiminimų, bet ir šveicariškų Herbamedicus Arklių balzamų. Ir nors čia kalnų nėra, bet balzamai praverčia kasdien!

Asta Mockienė, Lietuvos Moterų Sporto Asociacijos  viceprezidentė

Šaltinis: Sveikas.lt

Facebook

Herbamedicus Rekomenduoja

Verta apsilankyti