Jūsų naršyklė () yra pasenusi. Šioje naršyklėje yra gerai žinomų saugumo spragų, tai pat naršyklė negali atvaizduoti taisyklingai, šioje ar kitoje svetainėje, ęsančio turinio. Atnaujinkite savo naršyklę dabar!
X

Pirmoji pagalba susitrenkus

2014/01/20

Žiemos  pusnys, užsnigti ar apledėję šaligatviai gal būti didelės kliūtys mūsų kelyje. Turime jas įveikti eidami į mokyklą, darbą ar parduotuvę. Skubame, lekiame nesidairydami į šonus, kad tik greičiau pasiektume savo kelionės tikslą. Sunkiausia būna pagyvenusiems žmonėms, kurie taip pat priversti išeiti iš namų net blogiausiu oru. Užtenka akimirkos neatidumo ir tuoj pat galim paslysti ar nugriūti, dėl to susitrenkiam, susižeidžiam ar net lūžta kaulai.

Bet koks susitrenkimas yra skausmingas ir trukdo mums judėti, mažina aktyvumą. Susitrenkus kurią nors kūno dalį (ranką, koją , nugarą ar galvą) į kietą daiktą ar sušalusią žemę būna sužalojamos smulkios kraujagyslės ar kapiliarai, todėl po oda susidaro mėlynės ar kraujosrūvos. Susitrenkimus kartais pastebime ne iš kart, o tik kitą dieną.

Kad taip neįvyktų, reikia veikti nedelsiant.

Po susitrenkimo reikia kiek galima greičiau prie skaudamos vietos pridėti ledo. Šaltis mažina skausmą po traumos, sutraukia kraujagysles, tuo mažindamas kraujo išsiliejimą iš skaudamos vietos. Svarbiausia nedėti ledo tiesiai ant odos, nes tai gali sukelti nušalimą. Prieš pridėdami ledą prie skaudamos vietos, būtinai jį įvyniokit į švarią marlę ar rankšluostį. Ledo kompreso nelaikykite ilgiau 15 minučių. Taip pat reikia prisiminti, kad po traumos  negalima  daryti staigių judesių. Toks elgesys gali pasunkinti traumos pasekmes.

Jei neturite laiko kompresams, geriausias sprendimas yra patepti sutrenkimo vietą Herbamedicus  šaldančiu arklių balzamu. Jo unikali 25 augalų sudėtis gali greitai palengvinti skausmą. Veikliosios medžiagos veikia kraujotaką, mažindamos kraujagyslių spindį, didindamos kraujagyslių sienelių elastingumą . Tai mažina patinimą ar mėlynių susidarymą.  Todėl skausmas daug greičiau praeina.

Facebook

Herbamedicus Rekomenduoja

Verta apsilankyti