Jūsų naršyklė () yra pasenusi. Šioje naršyklėje yra gerai žinomų saugumo spragų, tai pat naršyklė negali atvaizduoti taisyklingai, šioje ar kitoje svetainėje, ęsančio turinio. Atnaujinkite savo naršyklę dabar!
X

Judėjimas – gyvybės pagrindas

2013/12/03

Judėjimas – gyvybės pagrindasZigmas Živatkauskas, Lietuvos Olimpinio Centro kineziterapeutas

Ko gero, esu vienas iš tų kineziterapetų, kurie gali pasigirti ilga profesine karjera ir pakankamai svaria patirtimi. Man teko dirbti su tokiais žymiais Lietuvos ir pasaulio sportininkais, kaip: lengvaatlečiai Romas Ubartas ir Virginijus Alekna, tenisininkas Ričardas Berankis, lengvaatletės Airinė Palšytė ir Modesta Murauskaitė bei daugelių daugelių kitų. Tiesa, pastaruoju metu daugiau tenka dirbti su perspektyviu jaunimu.  

Kiekvieno kineziterapeuto užduotis ir pašaukimas yra daug platesni už daugelio siaurai įsivaizduojamą masažisto darbą. Mes su sportininkais tampame ne vien kolegomis, kuriuos sieja tik profesiniai ryšiai. Dažnai susiklosto bičiuliški santykiai, įgyjamas tarpusavio pasitikėjimas. Todėl itin svarbu, kad kineziterapeutas turėtų ne vien gerą teorinį pagrindą, bet ir galėtų savo teorines žinias efektyviai panaudoti praktikoje.

Per savo ilgą profesinę karjerą teko išbandyti galybę priemonių. Kai kurios pasiteisina ir yra vos ne kasdienių treniruočių palydovės. Kai kurios nuvilia arba tiesiog netinka dėl tam tikros specifikos, susijusios su atletų fizine būkle, jo kultivuojamo sporto specifika ar kitais faktoriais. Labai nesiplečiant galiu pasakyti, kad mūsų veikloje yra sava „tradicinė“ ar „klasikinė“ priemonių linija, kuriai mes skiriame prioritetinį dėmesį. Viena tokių „klasikinių“ priemonių yra vadinamieji Arklių balzamai. Kartais tarpusavy pajuokaujame, kad Arklių balzamai naudojami, kai reikia arkliškos ištvermės. Kadangi atletams jos reikia nuolat, neišvengiamas ir dažnas balzamų panaudojimas. Jų esama šildančio ir šaldančio. Šildantį naudojame prieš treniruotes, atliekant masažą, elektrostimuliacijos procedūrų metu. Šaldantis puikiai tinka raumenų sunkumui nuimti iškart po treniruočių. Kadangi traumų visiškai išvengti neįmanoma, šaldantis Arklių balzamas yra pirmosios pagalbos priemonė, esant nesunkiems raiščių ir raumenų patempimams, nikstelėjimams ir panašiai.

Aš asmeniškai renkuosi šveicariškus Herbamedicus Arklių balzamus Forte. Motyvacija paprasta: tai aukštos kokybės produktas, sudėty yra net 25 natūralūs augaliniai komponentai, pagaminta remiantis tradicine Alpėse naudojamo Pferdebalsam receptūra, kurios veiksmingumą ir saugumą gali patvirtinti ištisos austrų, šveicarų ir vokiečių kartos.

Būtina pridurti, kad Herbamedicus Forte Arklių balzamus galima naudoti ir kasdienėje buityje. Jie gali tapti gerais pagalbininkais, dirbant sunkų fizinį darbą, išėjus į turistinį žygį, keliaujant po svečias šalis ir panašiai. Judėti žmogui būtina, nes juk ne veltui sakoma: kol žmogus juda – jis gyvas. O kad judėti būti smagiau ir saugiau, nepamirškite turėti po ranka šveicariškų Herbamedicus Arklių balzamų Forte.

 

Šaltinis: Sveikas.lt

Facebook

Herbamedicus Rekomenduoja

Verta apsilankyti